Safari Blue

Büyük Göç zamanında yapılan safariler ile ünlü Afrika’da, bir de deniz safarisi bulunmaktadır.  Safari Blue adı verilen bu tur, adanın güneybatı sahillerinde, sabahın erken saatlerinde başlar. 45 dakika boyunca tekneler ile Hint Okyanusu’nun derinliklerine botlar ile açılarak, lagünlerin olduğu bölgeye ulaşılır. Dileyenler, burada şnorkeller ile okyanusun renklerinin tadını çıkarabilir.

Okyanusun renkli balıklarını keşfedip, onları kavun parçacıkları ile besledikten sonra beyaz kumlarda dinlenirken, mango, hindistan cevizi, ananas gibi farklı “doğal” tropik meyvenin tadına, ücretsiz olarak bakabilirsiniz.

Bu esnada, Okyanus’ta gezinen yunuslarla karşılaşma ve fotoğraflarını çekme ihtimaliniz neredeyse yüzde yüzdür. Ayrıca “Sandbank” denilen, denizin ortasında kalmış küçük kumsal parçacıklarının üzerinde gezinme fırsatı da sunulmaktadır.

Daha sonra, öğle yemeği için Kwale Adasına hareket edilir. Menüde ıstakoz, kalamar, ahtapot, okyanus balıkları, patates kızartması, pirinç ve vejeteryan soslar ile Zanzibar Adasın’a özgü bir çeşit ekmek olan Çapati servis edilir. Ve tabiki yemekten sonra tekrar tropik meyveler sunulur. Menüde vejeteryan seçim de yapılabilir.

Mangrove Havuzları

Dinlenme ve alış-veriş molasından sonra, 500 yıldan daha uzun süredir yaşamakta olan Baobao ağaçları ziyaret edilir. Dileyen misafirler, bu devasa ağaçlara tırmanmayı deneyebilirler. Akabinde, bir başka büyüleyici deneyim olan, Mangrove havuzlarının bulunduğu alana gidilir. Bu doğal havuzların soğuk sularında yüzüp, dinlendikten sonra otele geri dönüşler sağlanır.

Sabah 08:30 gibi başlayan turumuz, akşamüstü 16:00 gibi son ermektedir.

5 kişiye kadar olan gruplarda , diğer otellerden gelen misafirler ile paylaşımlı bot kullanılmakta olup, 6 ve üzeri katılımlı gruplarda özel bot ile ulaşım sağlanmaktadır. Balayı çiftlerimiz için de özel bot organize edilmektedir. Zanzibar’ın en ilginç deneyimlerinden biri olan Safari Blue, yapmadan dönülmemesi gereken turlardan birisidir.